P1090757obrobka
nasza skała

Sołtysa Góra

Osiąga około 18 metrów i jest najważniejszym elementem naszego ośrodka. To miejsce oferuje nie tylko malownicze widoki, ale również wiele możliwości aktywnego spędzania czasu dla naszych gości.

Do dyspozycji oferujemy trzy turnie do wspinania: Gromada Zuchowa, Selekcja oraz Komandos, które będą czynne dla entuzjastów tego sportu. Każda z nich oferuje różne poziomy trudności. Razem mamy ponad dwadzieścia ubezpieczonych dróg wspinaczkowych, które obejmują zakres od III do VI.2. Oznacza to, że zarówno początkujący, jak i bardziej doświadczeni wspinacze będą mieli możliwość znalezienia odpowiedniej trasy.

Przestrzeń do wypoczynku

Oprócz wspinaczki, Sołtysa Góra oferuje również miejsca do wypoczynku i relaksu. Wokół skały znajdują się hamaki, które zapraszają do odpoczynku wśród pięknej przyrody. Jest również dużo przestrzeni na organizację pikników lub ognisk, gdzie nasi goście mogą cieszyć się wspólnymi posiłkami na łonie natury.

Zrzut ekranu 2023-08-17 o 15.08.28

Priorytet dla naszych gości

Ważne jest to, że nasi goście będą mieli pierwszeństwo jeśli chodzi o wspinanie się po Górze Sołtysa. Chcemy zapewnić Wam wygodę i możliwość korzystania z tych atrakcji w dowolnym momencie. Dlatego staramy się zagwarantować, że osoby, które nas odwiedzą będą miały zawsze dostęp do skały i nie będą musiały czekać w kolejce.

Zrzut ekranu 2023-08-17 o 15.00.31
Instruktor na godziny

Chciałbyś postawić pierwsze kroki we wspinaczce albo doszlifować swoje umiejętności?

Wspinaczka na godziny to oferta dla osób, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tym sportem i chcą spróbować swoich sił. Pod okiem instruktora w bezpieczny sposób postawisz pierwsze kroki w skale. Jeśli już się wspinasz i chcesz odświeżyć tematy z kursu wspinaczkowego lub chcesz się podszkolić również możesz skorzystać z tej oferty. Zajęcia prowadzimy na terenie Całorocznika na naszych przygotowanych skałach. Zapewniamy cały potrzebny sprzęt – uprząż, kask, przyrządy asekuracyjne i linę.

Zajęcia prowadzi Michał „Duży” Czubak – Instruktor wspinaczki sportowej. Michał wspina się od 24 lat w skałach, w Tatrach i Alpach. Od 2007 roku jest Ekiperem Polskiego Związku Alpinizmu – przygotowuje nowe drogi wspinaczkowe w skałach, a nawet w górach. Na co dzień oprócz szkoleń, opiekuje się rejonem Podzamcza. Jest również autorem przewodników wspinaczkowych po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Topo naszych skał

Stworzone przez Michała Czubaka

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych skałach, poznać ich wycenę oraz wszystkie dostępne drogi ubezpieczone zapraszamy do zapoznania się z naszym topo, dostępnym poniżej (klik).